Po prostu nie klikaj.

Jeśli potrzebujesz podstawowej porady, która pomoże ci uniknąć prawie całego spamu, oszustw i potencjalnych wirusów, które mogą rozprzestrzeniać się za pośrednictwem Facebooka, to wszystko. Po prostu nie klikaj „darmowych” ofert, które widzisz w swoim kanale, quizach lub loteriach. Jeśli nieznajomy pojawia się w Twoim komunikatorze Facebook, nigdy nie klikaj w żaden link od niego.

To jest to! Nie tylko chronisz swoje bezpieczeństwo i prywatność, ale także chronisz znajomych. Oczywiście nie jest to takie łatwe.

Jeśli zdecydujesz się korzystać z tej witryny, musisz wiedzieć, że jest to biznes wart ponad miliard dolarów, ponieważ kiedy ludzie wchodzą na stronę, angażują się w treść, co jest znane także jako “klikanie”. A że Facebook jest zaprojektowany, by być rozpraszającym, a rozproszenie prowadzi do głupich pomyłek, powinieneś podjąć wszelkie kroki, by zminimalizować ich ilość oraz zniszczenia, które mogą za nimi iść.

Oto cztery kroki, które powinieneś wykonać, aby zachować bezpieczeństwo na Facebooku:

 • W ustawieniach zabezpieczeń i logowania sprawdź, gdzie jesteś zalogowany.
  Gdy jesteś zalogowany na Facebooku, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”, następnie z lewej kolumny “Bezpieczeństwo”. Możesz tam sprawdzić, gdzie jesteś zalogowany oraz wylogować się z sesji, która nie jest twoja. Jeśli zobaczysz lokalizację, która nie jest twoja, to znak, że nadszedł czas na zmianę hasła.
 • Zaktualizuj i używaj silnego hasła unikatowego dla twojego konta Facebook.
  Zalecamy użycie do tego menedżera haseł. Możesz używać naszego F-Secure KEY za darmo na jednym urządzeniu.
 • Włącz dwustopniowe uwierzytelnianie.
  Aplikacja Authenticator na smartfona jest dobrym rozwiązaniem. Aby to ustawić, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”. Następnie w kolumnie po lewej stronie kliknij „Bezpieczeństwo i logowanie” -> „Ustaw uwierzytelnianie dwuskładnikowe ” Zobaczysz to:

 

W sekcji „Generator kodu” kliknij „aplikację innej firmy” i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli go nie masz, musisz pobrać aplikację Authenticator z oficjalnego sklepu z aplikacjami.

 • Przejdź do menu Aplikacje i wybierz „Wyłącz platformę”.
  Chcesz, aby Facebook nie udostępniał Twoich informacji innym firmom? Zablokuj wszystkie aplikacje z Facebooka, wyłączając platformę aplikacji. Aby to zrobić, kliknij strzałkę w dół w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia”. Następnie w lewej kolumnie kliknij “Aplikacje”, następnie “Aplikacje, strony internetowe i wtyczki” i “Edytuj”.Następnie kliknij” Wyłącz platformę „.

X