Twitter wezwał wszystkich z 336 milionów swoich członków do zmiany swoich haseł na początku maja, ponieważ wszystkie istniejące hasła były zapisane w postaci zwykłego tekstu w dzienniku wewnętrznym. Nie była to reakcja na znane naruszenie, ale proaktywny środek bezpieczeństwa.

Dla Seana Sullivana, doradcy ds. Bezpieczeństwa F-Secure, ten komunikat był doskonałym przypomnieniem, że teraz jest dobry moment, aby przyjrzeć się wszystkim swoim hasłom.

„Bardzo ważne jest posiadanie unikalnego hasła, o którym wiesz, że nie jest zagrożone w przypadku każdej usługi, z której korzystasz” – powiedział Sean w filmie na kanale YouTube Connected Live firmy F-Secure.

Jeśli nie masz pewności, czy możesz o sobie dzisiaj powiedzieć, że takowe masz, Sean mówi, że „to prawdopodobnie dobry czas na wiosenne porządki i krytyczne spojrzenie na twoje konta i to, czy mają unikalne, silne hasła.”

Sugeruje podzielenie tego procesu, aby uniknąć przytłoczenia.

„Nie musisz robić wszystkiego naraz, ale na przykład jedno konto dziennie”.

Sugeruje również, aby uczynić ten proces jeszcze bezpieczniejszym, używając menedżera haseł lub sejfu. To narzędzie, z którego Sean korzysta od około dziesięciu lat, umożliwia przechowywanie wszystkich haseł wraz z wszelkimi innymi istotnymi informacjami na temat tych haseł, w tym twórcze odpowiedzi na pytania bezpieczeństwa, które moglibyście wymyślić.

Wiele menedżerów haseł – takich jak F-Secure KEY, z których możesz korzystać za darmo na jednym urządzeniu – może również generować silne, unikalne hasła. Oto świetne wyjaśnienie, jak każdy może zacząć korzystać z tego narzędzia.

„Zanim się zorientujesz, przeżyjesz życie w stylu, w którym nie musisz się martwić o tego rodzaju naruszenia w przyszłości.”

X