Kolejna nagroda dla programu Internet Security

Na stronie avlab.pl pojawiła się recenzja programu Quick Heal Internet Security. Został on bardzo dokładnie przetestowany pod kątem swoich możliwości oraz oceniony na aż 4,5 gwiazdki! Produkt zyskał także rekomendację portalu AVLab.

 

Niejednokrotnie zdarzały się przypadki, kiedy router o słabych zabezpieczeniach został „zhackowany” przez internetowy skrypt logujący się na domyślne poświadczenia administratora. Podmienione na routerze adresy DNS powodowały, że ruch internetowy z urządzeń w sieci lokalnej przechodził przez serwer napastnika — ten mógł odszyfrowywać komunikację SSL i czytać loginy, hasła, a także inne ważne dane oraz podmieniać strony bankowe lub portali społecznościowych. Zebrane w ten sposób dane mogłyby posłużyć do ataków na znajomych osoby zhackowanej.

Korzystanie z Bezpiecznej Bankowości w oprogramowaniu Quick Heal zapobiega takim atakom. Pomimo zmienionych adresów DNS na routerze, to statyczne wartości na hoście mają pierwszeństwo w ustanawianiu adresu IP serwera tłumaczącego adresy przyjazne człowiekowi na adresy IP stron internetowych.

 

Całą recenzję można znaleźć tutaj.

X