FlashGate DSS

Flashgateod 2008 marka specjalizuje się w dziedzinie bezpieczeństwa danych. Oprogramowanie  zapewnienia poufność dokumentów przetwarzanych przez użytkowników z dziedziny biznesu, medycyny, badań i rozwoju, administracji i innych.

FlashGate DSS

Przedstawiając Data Security System jako produkt unikatowy, rewolucyjny, a przede wszystkim niezwykle skuteczny, zobowiązani jesteśmy podeprzeć słowa faktami. Na czym polega niezwykła właściwość DSS’a, gwarantująca stuprocentowe zabezpieczanie wszelkich danych? Sekret tkwi w wyjątkowo silnym algorytmie szyfrującym 2×256 AES.

Najważniejsze cechy

  • Szyfrowanie AES-256
  • Pełna kontrola nad dokumentami
Podstawowe informacje
Do pobrania

Czy każdy szyfr da się złamać?
AES-256 opiera się zwykle na 256-bitowym kluczu szyfrującym (możliwe jest użycie 128- i 192-bitowych kluczy), który złamać można jedynie poprzez tzw. atak „brute force” czyli algorytm siłowy, który polega na sprawdzaniu możliwych kombinacji jedna po drugiej, aż trafi się na właściwą. Jednak w przypadku AES-256 liczba tych możliwości wynosi 2^256 co w praktyce oznacza, że jest większa od ilości atomów we Wszechświecie. Teoretycznie atak „brute force” pozwala złamać każde hasło. Wszystko jest funkcją czasu, jednak w zależności od skomplikowania hasła, może to trwać miliardy lat. Złamanie symetrycznego 256-bitowego klucza za pomocą brute force wymaga 2128 razy więcej mocy obliczeniowej niż w przypadku 128-bitowego klucza. W teorii 50 superkomputerów, które miałyby zdolność sprawdzania 1018 kluczy AES na sekundę, wymagałoby około 3×1051 lat, aby wyczerpać wszystkie możliwe kombinacje naszego algorytmu.

Niektórzy wciąż próbują…
Chociaż jak dotąd, nikomu nie udało się złamać szyfru AES-256, wciąż znajdują się chętni nieustający w wysiłkach. Trzy lata temu ogłoszono wyniki najnowszych wówczas badań kryptograficznych, które wykazały zagrożenia w metodzie szyfrowania danych AES-256. Próbne ataki były realizowane przez Microsoft Research oraz Uniwersytet Belgijski, słynący z projektowania i analiz algorytmów kryptograficznych. Okazało się jednak, że aby dostać się do klucza deszyfrującego należy wykonać 8*1037 kroków, co w praktyce oznacza, że klucz AES-256 złamany zostałby dopiero wówczas, gdyby trylion maszyn, z których każda analizowałaby miliard kluczy na sekundę, pracując przez dwa miliardy lat.
Te niewyobrażalne liczby i przytoczone fakty całkowicie wyczerpują temat bezpieczeństwa danych, szyfrowanych za pomocą Data Security System. Stuprocentowa pewność jeszcze nigdy nie znaczyła tak wiele.

Więcej ochrony
Szyfrowanie treści dokumentów jest ważnym, ale nie jedynym środkiem bezpieczeństwa jakie DSS udostępnia.
Bezpieczne przechowywawanie i przekazywanie poufnych dokumentów jest niezwykle istotne, jednakże prawdziwą wartością dokumentu jest jego zawartość. DSS oferuje kompleksową ochronę treści dokumentów, jednocześnie umożliwiajacą komfortową pracę na nich.

Ochrona przed zrzutem ekranu
DSS chroni Twoje dokumenty blokując możliwość wykonania zrzutu ekranu (print screen), operację dzielenia i udostępniania ekranu – funkcji popularnych programów służących do webinariów i telekonferencji (Skype, Teammeet, Teamviewer, itp.). Swoim zasięgiem, blokada obejmuje nie tylko funkcję zewnętrznego oprogramowania, ale także systemową właściwość wbudową w klawiaturę każdego komputera.
Taka forma zabezpieczenia jest szczgólnie istotna dla firm produkcyjnych, któe projektują i tworzą wartość swoic produktów od samego początku. Przykładowo, w przemyśle samochodowym wygląd nowego samochodu kształtowany nawet przez kilka lat, restrykcyjnie chroniony, może poprzez zrzut ekranu zostać ujawniony światu zewnętrznemu. Tego typu problem dotyczy także m.in. branży chemicznej (formuły), graficznej (pomysł okładki), architektów, branży perfumeryjnej itd. W takich sytuacjach daleko idąca ochrona przed zrzutem ekranu nabiera istotnego znaczenia.
DSS chroni przed zrzutem ekranu w różny sposób, a poziom ochrony należy do najbardziej zaawansowanych na świecie.

Z DSS kontrolujesz dokumenty – gdziekolwiek jesteś
Z zewnątrz firmy, z zewnątrz budynku, z innego komputera, z samolotu, z plaży, z konferencji. Jedynym warunkiem dostępu jest Internet, jednak w dzisiejszych czasach nie stanowi to problemu. Znajdując się w dowolnym miejscu na ziemi i korzystając z losowego komputera istnieje możliwość kontroli tego co się dzieje z poufnymi danymi. Rozwiązanie gwarantuje komfort, spokój i nie zabiera wiele czasu.
Dla wszystkich osób pochłoniętych licznymi obowiązkami, podróżującym słuzbowo, zarządzających wieloma podwładnym, a także dla tych co po prostu cenią swój czas i spokój – Data Security System będzie idealnym produktem. DSS ne tylko skutecznie chroni Twoje dokuemnty, ale dba także o komfort i wygodę użytkowania. Do jego najważniejszych zalet należy mobilność i możliwość zarządzania całym systemem, niezależnie od miejsca w którym przebywamy i niezależnie od miejsca, w którym znajdują się zabezpieczone dokumenty.

Jak to możliwe?
Jako właściciel pliku, jesteś w stanie zarządzać dostępem do wszystkich plików zaszyfrowanych DSS’em, przydzielać bądź ograniczać prawa do ich otwierania, edytowania czy drukowania wybranym użytkownikom, a także całkowicie odciąc dostęp w razie potrzeby.
Dodatkowo, jeśli zaistnieje próba kradzieży poufnych danych np. któryś z użytkowników systemu będzie usiłował przekroczyć swoje uprawnienia i wydrukować lub zapisać pod inną nazwą plik z informacjami, zostaniesz o tym poinformowani mailowo. Nie musisz zatem nieustannie śledzić panelu administracyjnego, aby być na bieżąco z ważnymi aktualizacjami.
Z DSS’em na jakości zyskają zarówno procesy biznesowe jak i życie prywatne, a w nie zawsze warto inwestować!

Bezpieczeństwo każdej idei
Data Security System jest narzędziem biznesowym, dedykowanym zwłaszcza osobom i firmom posiadającym znaczny kapitał intelektualny.
Wszelkie projekty, wzory, receptury jak i publikacje, umowy i faktury – posiadają ogromną wartość dla ich twórców i właścicieli. Cenne, wyjątkowe pomysły należy pokazywać światu i zbierać tego owoce, jednak w fazie wstępnej, przed wdrożeniem projektu w życie niezwykle groźne byłoby utracenie idei, a w najgorszym razie przywłaszczenie jej sobie przez inną osobę. W czasach rządzonych przez pieniądze, niczego nie można być pewnym.

X