Adres siedzibyAdres siedziby ul. Zabrska 49, 44-177 Paniówki, tel.: +48 (32) 338 92 28 | Dział handlowy: 510 019 048
biuro@itd24.pl
Szeroki
wybór produktów
Profesjonalna
obsługa klienta
Wysoka jakość
obsługi

Fotowoltaika

Generuj oszczędności

DARMOWE ŹRÓDŁO ENERGII ELEKTRYCZNEJ !

ZAINWESTUJ W PRZYSZŁOŚĆ!

W czasach, gdy oprocentowanie rachunków oszczędnościowych jest niskie, a giełda jest ryzykowną inwestycją, panele słoneczne oferują nam stałe oszczędności. W Polsce koszt instalacji paneli słonecznych może się zwrócić nawet w 7 lat. Po tym czasie będziesz cieszyć się darmową energią oraz zaoszczędzonymi pieniędzmi.

Obliczenia pochodzące od wielu różnych organizacji konsumenckich, a nawet rząd, pokazują, że praktycznie nie ma lepszej inwestycji niż panele słoneczne. Zyski, jakie generują, przewyższają najbardziej dochodowe konta oszczędnościowe (nawet do 3 razy).

Fotowoltaika oznacza niezależność od energetyki i podwyżek cen prądu. A przecież w ostatnich latach te rosły w zastraszającym tempie! Jeśli masz wystarczająco dużo paneli fotowoltaicznych, za prąd zawsze płacisz tyle samo, czyli nic (nie wliczając opłat stałych). Wytworzony prąd może być użyty natychmiast, natomiast niewykorzystana reszta energii jest zwracana z powrotem do sieci – a to wielka zaleta.

PODNIEŚ WARTOŚĆ SWOJEJ NIERUCHOMOŚCI

Gdy sprzedajesz dom, możesz dodatkowo uwzględnić wartość całej instalacji fotowoltaicznej. Badania wykazały, że kupujący są skłonni zapłacić więcej pieniędzy za dom z już istniejącą instalacją paneli PV. To nie są pieniądze wyrzucone w błoto!

Panele słoneczne są trwałe i mogą pracować przez dziesiątki lat. Standardem jest, że producenci udzielają 12 lat gwarancji na produkt i 25 lat gwarancji na określone uzyski, a gdy gwarancja się skończy, panele fotowoltaiczne mogą pracować jeszcze długie lata. O trwałości fotowoltaiki niech też świadczy fakt, że najstarsza elektrownia słoneczna na świecie działa już ponad 60 lat i nadal funkcjonuje prawidłowo.

Panele co roku tracą nieco na efektywności. Dzięki najnowszym technologiom, utrata paneli to obecnie wynosi około 0,4% rocznie. Jednak teoretyczna żywotność paneli słonecznych byłaby na nic, gdyby panele nie były wytrzymałe mechanicznie. Na szczęście burza z gradem, zdolna do uszkodzenia samochodu, nie powinna zniszczyć dobrych paneli słonecznych. Ich górna warstwa jest pokryta szkłem hartowanym, które jest pięciokrotnie bardziej wytrzymałe niż zwykłe szkło.

Oczywiście zależy to też od jakości kupionych paneli fotowoltaicznych. Niektóre panele fotowoltaiczne LG mogą oprzeć się wiatrom wiejącym do 345 km/h (cyklon Katrina, który zniszczył Nowy Orlean wiał z prędkością 270 km/h).

Uzyskaj dofinansowanie

SKORZYSTAJ Z PROGRAMU "MÓJ PRĄD"

POMOŻEMY ZDOBYĆ DLA CIEBIE DOFINANSOWANIE

Czym jest „Mój prąd”? To prawdopodobnie największy w Europie program dedykowany finansowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV). To miliard złotych na rozwój przydomowych źródeł energii odnawialnej.

Oferowane dofinansowanie – w formie dotacji – pokrywa do 50% kosztów kwalifikowanych montażu i zakupu mikroinstalacji (ale nie więcej niż 5 tysięcy zł na jedno przedsięwzięcie).

Ministerstwo zapewnia, że otrzymanie dofinansowania jest tak łatwe, że wręcz cały proces można podzielić na cztery kroki. W rzeczywistości trzeba, jak zawsze przy składaniu wszelkiej maści wniosków, wczytać się w zasady i dopilnować, by załączyć wszystkie wymagane dokumenty.

X