Adres siedzibyAdres siedziby ul. Zabrska 49, 44-177 Paniówki, tel.: +48 (32) 338 92 28 | Dział handlowy: 510 019 048
biuro@itd24.pl
Szeroki
wybór produktów
Profesjonalna
obsługa klienta
Wysoka jakość
obsługi

Aby upamiętnić 30-lecie innowacji firmy F-Secure, tworzymy profile 30 naszych kolegów z ponad 25 biur na całym świecie.

Keith Martin uważa, że przyszłe technologie zlikwidują różnice międzykulturowe. Różnica jest również kluczowa, jeśli chodzi o pracę w F-Secure.

„Myślę, że zobaczymy postępy w medycynie do roku 2048, kiedy będziemy mieli medycynę kompletnie dostosowaną nie tylko do budowy ciała, ale także do „genetycznego makijażu”. Myślę, że bariery językowe między ludźmi całkowicie znikną, ponieważ będziemy mówić w języku takim, w jakim chcemy. Nasz wbudowany tłumacz błyskawicznie zmieni go w język osoby, z którą rozmawiamy” – mówi regionalny Manager F-Secure w regionie Azji i Pacyfiku.

„Własne samochody będą również normą. Kolizje będą tak rzadkie, że aż będą trafiać na nagłówki gazet”, dodaje.

„Sztuczna inteligencja odegra ogromną rolę w cyberbezpieczeństwie, w wielu przypadkach w kontrze do innej sztucznej inteligencji. Hasła nie będą już narzędziami do uwierzytelniania, zastąpione całkowicie przez dane biometryczne wykorzystujące coś, o czym jeszcze nie myśleliśmy” – przewiduje.

Keith spędził ponad połowę swojego życia w Japonii, po raz pierwszy wyjechał do kraju na roczny program studiów za granicą w 1990 roku.

Wrócił do Japonii po ukończeniu studiów dwa lata później i od tamtej pory tam mieszka. Jego kariera w branży IT rozpoczęła się od pracy w dziale sprzedaży EDS (obecnie należącej do HP) i obejmowała szeroki zakres sprzedaży, operacji i stanowisk kierowniczych w sektorze IT w kolejnych latach.

Praca w Tokio ma zalety.

„Istnieją ogromne możliwości dla biznesu, co sprawia, że codzienne chodzenie do pracy jest ekscytujące. Czasami traktuje się mnie trochę inaczej jako obcokrajowca, co w wielu przypadkach może być dobre. Często mogę manewrować po organizacji klientów i partnerów z mniejszymi ograniczeniami kulturowymi, niż mają Japończycy.”

Ale rzeczy w Japonii często mogą zająć dużo czasu, zanim ruszą do przodu.

„Mają idiom w języku japońskim, który przekłada się na „siedzieć trzy lata na skale”, z sugestią, że tak długo trwa ocieplenie się skały. Uczy to wagi wytrwałości i cierpliwości – dwóch cech, które są kluczowe w budowaniu relacji biznesowych z naszymi partnerami. To może zająć trochę czasu, ale wyniki mogą być niesamowite na dłuższą metę, jeśli chcesz poświęcić czas i wysiłek”, wyjaśnia.

Najlepsi profesjonaliści w dziedzinie bezpieczeństwa cybernetycznego mają szeroki wachlarz doświadczeń z technologią i pragną dowiedzieć się więcej. Keith ma kilka porad dla osób, które chcą zaangażować się w cyberbezpieczeństwo, szczególnie w rejonie Azji i Pacyfiku.

„Ogólnie rzecz biorąc, nie interesuję się znalezieniem talentu od moich konkurentów, ponieważ wielu jest ekspertami od produktów, a nie prawdziwymi ekspertami w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Szczerze mówiąc, wolę tych, którzy pochodzą z integracji systemów i znają sieci, systemy operacyjne, języki programowania i sprzęt. Mają doskonałą bazę, na której mogą budować wiedzę na temat bezpieczeństwa cybernetycznego. A w regionie Azji i Pacyfiku nigdy nie boli też znajomość kilku języków!”

Szczególnie lubi dwie części swojej pracy. Jedną z nich jest misja F-Secure, aby uczynić świat bezpieczniejszym i wolnym od cyberprzestępców, którą to lubi dzielić się z innymi.

„Potem jest strona ludzka. Mamy naprawdę świetnych ludzi w zespole i uwielbiam z nimi pracować, aby nasz przyszły biznes był jeszcze lepszy „, mówi Keith. „Uwielbiam słuchać opowieści o naszych pracach konsultingowych w zakresie red teaming, ponieważ przypominają mi kaprysy w stylu Mission Impossible. Inspirują mnie nasi niesamowici ludzie, którzy znajdują nowe sposoby na powstrzymanie złych ludzi „, konkluduje Keith.

X